Artykuły 1 czerwca 2021

Lublin znowu domem dla kadry U21

Arena Lublin po raz kolejny będzie gościć mecz reprezentacji Polski. Oczywiście chodzi o kadrę młodzieżową, którą w ostatnich latach regularnie pojawia się w stolicy województwa lubelskiego. Tym razem mowa o meczu w ramach eliminacji Mistrzostw Europy U21 z Izraelem.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 7 września na Arenie Lublin. Co ciekawe obie te kadry, oczywiście w innych składach personalnych, spotkały się już w Lublinie sześć lat temu. Wówczas biało-czerwoni pokonali przyjezdnych 3:1. Gole dla Polski strzelali wtedy Mariusz Stępiński – dwa – oraz Krzysztof Piątek!

Lublin, mimo że dopiero w tym sezonie wrócił na poziom centralny w polskiej piłce, od kilku lat organizuje ważne imprezy piłkarskie w naszym kraju. Na Arenie Lublin można było oglądać Euro U21 w 2017 roku oraz mundial U20 dwa lata później. Tam także odbyło się wiele meczów młodzieżowej reprezentacji Polski, a także dwa ostatnie finały Pucharu Polski. Co ciekawe także na Lubelszczyźnie były mecze innych kadr. UEFA wyznaczyła miasto jako gospodarza spotkań Estonia-Czechy w ramach eliminacji do mundialu w Katarze oraz Szwecja-Armenia przy okazji obecnych eliminacji Euro U21