Aktualności 23 maja 2024

W niedzielę rozpocznie się Roland Garros w Eurosporcie

W niedzielę w Paryżu wystartuje rywalizacja na kortach im. Rolanda Garrosa. To drugi turniej Wielkiego Szlema w tym roku. Transmisje w Eurosporcie 1 i Eurosporcie 2, a każdy mecz na żywo i na żądanie w Eurosporcie Extra w Playerze.

Dobra seria Świątek w Paryżu

Paryż jest szczęśliwy dla Igi Świątek, która cztery lata temu w stolicy Francji wygrała premierowy turniej Wielkiego Szlema. Triumfowała również w 2022 i 2023 roku. Udowodniła, że na paryskiej mączce może dokonać rzeczy wielkich. Przed startem tegorocznych zmagań Świątek jest na czele rankingu WTA. Wzmocniła swoją pozycję po triumfach w Madrycie i Rzymie. W Paryżu wystąpią także Hubert Hurkacz, Magda Linette, Magdalena Fręch czy Jan Zieliński. Jeśli chodzi o światową czołówkę, będziemy mogli obserwować grę Novaka Djokovicia, Rafaela Nadala, Aryny Sabalenki i Eleny Rybakiny.

Kto skomentuje turniej w Eurosporcie?

Eurosport 1 i Eurosport 2 pokażą najważniejsze mecze z kortów Rolanda Garrosa, w tym finały zaplanowane na 8 i 9 czerwca. Każde spotkanie dostępne będzie na żywo i na żądanie w Eurosporcie Extra w Playerze. Turniej skomentują cenieni fachowcy: Lech Sidor, Karol Stopa, Justyna Kostyra, Anna Niemiec, Dawid Olejniczak, Marek Furjan, Maciej Synówka, Witold Domański, Dawid Celt, Maciej Łuczak, Tomasz Wolfke, Radosław Szymanik i Tomasz Smokowski. Wysłannikiem TVN WBD w Paryżu będzie Paweł Kuwik. Studio przy okazji najważniejszych meczów poprowadzi Piotr Karpiński, a jego gośćmi będą m.in. Paula Kania, Dawid Celt i Maciej Synówka.

Wyjątkowa edycja turnieju

W tym roku Roland-Garros ma szczególny wymiar, bo właśnie na tych kortach odbędzie się rywalizacja tenisistów podczas IO.

fot. Eurosport