Aktualności 14 września 2023

The Rolling Stones zagoszczą na koszulkach Barcelony

autor: Adrian Janiuk
Według informacji katalońskiego portalu RAC1, podczas El Clasico piłkarze FC Barcelona zagrają w koszulkach z logiem The Rolling Stones. W poprzednim sezonie mistrzowie Hiszpanii dwukrotnie brali udział w takie akcji. Mianowicie podczas wyjazdowego meczu z Realem Madryt na trykotach Barcy zagościła sowa Drake'a. Następnie na Camp Nou na koszulkach Roberta Lewandowskiego i spółki widniał logotyp Motomami Rosalii.

Jeden z punktów umowy sponsorskiej między Spotify, a FC Barcelona przewiduje prawo szwedzkiej firmy do promowania różnych zespołów muzycznych na koszulkach drużyny Blaugrany. Słynni muzycy pojawią się na koszulkach mistrzów Hiszpanii chociażby w związku z premierą ich nowej płyty.

Tak właśnie ma być także w przypadku The Rolling Stones. Legendarny zespół promuje nowy krążek pt. “Hackneys Diamonds”, którego premiera będzie miała miejsce 20 października, czyli tydzień przed kolejnym El Clasico. Według doniesień dziennikarzy z RAC1, wszystkie szczegóły umowy zostały już uzgodnione, pozostaje tylko oficjalne ogłoszenie tego porozumienia.

Co ciekawe, w przypadku limitowanych koszulek zeszłorocznych kolekcji, tych z logotypem Drake’a nie były dostępne w sprzedaży publicznej. Z kolei stroje z logo Motomami można było nabyć, klub wypuścił je w dwóch różnych wariantach. 22 limitowane koszulki z autografami piłkarzy, wycenione na 1999 euro, zostały wyprzedane w zaledwie 24 godziny, oraz 1899 koszulek z nadrukiem albumu Rosalii w cenie 399 euro. Trykoty cieszyły się dużą popularnością wśród kibiców, choć można je jeszcze znaleźć w oficjalnym sklepie Barcelony.

Dla brytyjskiego zespołu będzie to symboliczny powrót na Stadion Olimpijski w Barcelonie. Muzycy z Londynu wielokrotnie koncertowali w trakcie swojej 61-letniej kariery.

fot. Pressfocus.pl