Aktualności 30 marca 2023

FIFA odebrała Indonezji organizację mistrzostw świata U-20

Na przełom maja i czerwca tego roku zaplanowano mistrzostwa świata U-20 w piłce nożnej. Organizatorem tej imprezy miała być Indonezja. Sytuacja uległa zmianie, gdyż FIFA postanowiła odebrać rolę gospodarza wyspiarskiemu państwu. 

Indonezja bez organizacji mistrzostw świata u-20

Decyzja została podjęta po środowym spotkaniu prezesa FIFA, Gianniego Infantino i prezesa Indonezyjskiego Związku Piłki Nożnej, Ericka Thohira. Wpływ na taki obrót spraw ma stosunek Indonezji do Izraela, który zakwalifikował się do głównego turnieju.

Indonezja nie chciała zgodzić się na udział reprezentacji Izraela w tej imprezie. Od lat Indonezja nie ma oficjalnych stosunków dyplomatycznym z Izraelem, a obywatele tego państwa nie otrzymują wiz wjazdowych do Indonezji.

Data bez zmian

Choć turniej zbliża się wielkimi krokami, a FIFA nie ma gospodarza imprezy, międzynarodowa organizacja piłkarska podkreśliła, iż zamierza zorganizować mistrzostwa świata U-20 zgodnie z datą, a nowy gospodarz zostanie ogłoszony tak szybko, jak to możliwe. FIFA nie wyklucza również potencjalnych sankcji wobec indonezyjskiego związku.