Aktualności 10 stycznia 2023

Grupa Azoty ZAKSA rozwiązała kontrakt z zawodnikiem w trakcie sezonu

Mistrzowie Polski, Grupa Azoty ZAKSA, ogłosiła, że kontrakt z Denisem Karyaginem został rozwiązany za porozumieniem stron.

ZAKSA rozwiązuje kontrakt z Karyaginem

Denis Karyagin dołączył do ZAKSY przed rozpoczęciem obecnego sezonu. Do tej pory Bułgar rozegrał jednak zaledwie pięć spotkań w barwach kędzierzyńskiego klubu i wyraźnie przegrał walkę o miejsce w składzie z Aleksandrem Śliwką, Wojciechem Żalińskim czy Adrianem Staszewskim.

– Denisowi dziękujemy za zaangażowanie i życzymy powodzenia. Wierzymy że czas spędzony w ZAKSIE i zdobyte doświadczenie pomogą mu w dalszym rozwijaniu siatkarskiej kariery. Chciałbym podkreślić jednak, że skład naszego zespołu nie jest zamknięty i niebawem będziemy mogli ogłosić nazwisko nowego przyjmującego Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – powiedział w oficjalnej wypowiedzi Piotr Szpaczek, prezes klubu.

Niebawem nowym przyjmującym ZAKSY zostanie ogłoszony Bartosz Bednorz. O przenosinach Polaka do Kędzierzyna-Koźla pisaliśmy już wcześniej.

ZAKSA wciąż w grze o trofea

Jak na razie Grupa Azoty ZAKSA zajmuje czwarte miejsce w rozrywkach PlusLigi. Do liderującej Asseco Resovii Rzeszów kędzierzynianie tracą siedem punktów, z kolei odległość do znajdującego się na najniższym stopniu podium Jastrzębskiego Węgla wynosi trzy oczka. Oprócz PlusLigi, ZAKSA wciąż walczy na dwóch innych frontach – w Lidze Mistrzów oraz Pucharze Polski.