Aktualności 8 stycznia 2023

Bartosz Bereszyński już w kadrze meczowej Napoli, ale bez debiutu

Raptem dzień po ogłoszeniu transferu z Sampdorii do Napoli Bartosz Bereszyński znalazł się w kadrze meczowej lidera ligi włoskiej. Pomimo to, Polak jeszcze będzie musiał poczekać na swój debiut w nowych barwach.

Przypomnijmy, że w sobotę SSC Napoli ogłosiło wypożyczenie Bartosza Bereszyńskiego z Sampdorii. Dla Polaka są to przenosiny z zespołu znajdującego się w strefie spadkowej do lidera Serie A, który w tym sezonie jest jednym z głównych kandydatów do zdobycia tytułu mistrzowskiego. Wypożyczenie ma potrwać do końca obecnej kampanii.

Bereszyński w kadrze meczowej, ale bez debiutu

Co ciekawe, już dzień po transferze doszło do ligowego spotkania pomiędzy Sampdorią a Napoli, czyli byłym oraz obecnym klubem Bereszyńskiego. Polak znalazł się już w kadrze meczowej ekipy Luciano Spallettiego, jednak nie zaliczył debiutu.

Z ławki na murawie pojawił się za to Piotr Zieliński. Pomocnik w 62. minucie zmienił Matteo Politano. Neapolitańczycy wygrali 2:0 i umocnili się na czele tabeli Serie A wykorzystując potknięcia Interu oraz Milanu. Na ten moment drugi jest Juventus, który traci do pierwszego miejsca siedem oczek.

Już w najbliższy piątek w Neapolu liderzy tabeli zmierzą się z Juventusem. Jednocześnie będzie to okazja, by na murawie pojawiło się nawet czterech Polaków.