Aktualności 3 stycznia 2023

PZPN informuje o odejściu czterech sponsorów reprezentacji. Zapowiada jednak nowe umowy

Wcześniej Ustronianka, a teraz kolejni sponsorzy reprezentacji Polski kończą współpracę ze związkiem. Nie wiadomo czy ma to związek z obecną sytuacją wokół kadry, ale łącznie cztery firmy nie będą partnerami kadry. PZPN jednak zapowiada kontrofensywę i przyjście nowych.

PZPN informuje o odejściu sponsorów

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że wraz z końcem 2022 roku wygasły umowy z Oficjalnymi Sponsorami reprezentacji Polski: T-Mobile i OSHEE, a także Oficjalnymi Partnerami reprezentacji Polski: 99RENT i Ustronianką – poinformował związek na swojej stronie internetowej. Najkrócej związek współpracował z pierwszą z wymienionych firm – od marca 2020 roku. Pozostałe jednak trwały nieco dłużej. OSHEE już w październiku 2016 rozpoczęło współpracę, 99RENT od sierpnia 2014, zaś Ustronianka od początku 2015.

Będą następni?

W imieniu związku dotychczasowym sponsorom i partnerom podziękował sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski. Jednocześnie zapowiedział, że w najbliższych dniach opinia publiczna pozna nowych sponsorów kadry oraz związku. Wg słów Wachowskiego piramida sponsorska nadal będzie funkcjonować na odpowiednim poziomie. – Przychody z tytułu umów sponsorskich będą rekordowe w całej historii PZPN – dodał sekretarz związku.