Aktualności 15 grudnia 2022

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej także w Telewizji Polskiej!

Telewizja Polska poinformowała o tym, że nabyła prawa do sublicencji na pokazywanie Mistrzostw Świata w piłce ręcznej, które odbędą się w styczniu.

Przypomnijmy, że Mistrzostwa Świata 2023 w piłce ręcznej odbędą się w Polsce oraz Szwecji i przez długi czas nie było wiadome kto pokaże tę imprezę na antenach w naszym kraju. – Rozmowy trwają od bardzo dawna, rynek mamy zmonitorowany na kilka lat do przodu. Mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia. Niemniej, jest to kolejny dowód na to, że federacje sportowe oddają prawa firmom pośredniczącym, które – kolokwialnie mówiąc – nawijają im makaron na uszy wmawiając, że da się wyciągnąć z rynku ogromne kwoty. Okazuje się jednak, że na polskim rynku pracują prawdziwi fachowcy, którzy się na tym znają i niekoniecznie chcą przepłacać i wykładać każde pieniądze. W ten sposób federacje sportowe strzelają sobie w kolano. Mam oczywiście na myśli światową federację IHF, ponieważ współpraca z Polskim Związkiem Piłki Ręcznej stoi na wysokim poziomie i mamy świetne relacje – opowiadał w wywiadzie z nami szef TVP Sport, Marek Szkolnikowski.

Kilka tygodni później okazało się, że prawa do pokazywania imprezy uzyskała platforma Viaplay. Jak się okazuje Telewizja Polska doszła do porozumienia z Viaplay i uzyskała sublicencję, dzięki której w TVP będziemy mogli zobaczyć mecze Polaków, półfinały oraz finał turnieju.

– Telewizja Polska dokłada wszelkich starań, aby polscy kibice mogli śledzić zmagania naszych sportowców podczas najważniejszych imprez. Chociaż emocje związane z piłkarskim Mundialem jeszcze nie opadły, to już dziś możemy zaprosić widzów do wspólnego kibicowania naszym szczypiornistom na zbliżających się 28. Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej – powiedział Mateusz Matyszkowicz, prezes zarządu TVP. Pełną wypowiedź prezesa można przeczytać na oficjalnej stronie TVP Sport.

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej wystartują 11 stycznia. W meczu otwarcia w Katowicach Polska zagra z Francją.