Aktualności 25 listopada 2022

Żużlowy mistrz Polski sprzedał karnety w kilkadziesiąt sekund!

Był czas przywyknąć do tempa sprzedaży biletów i karnetów żużlowego Motoru Lublin. W środę mistrz Polski sprzedał wejściówki na cały sezon w kilkadziesiąt sekund, ustanawiając kolejny rekord.

Karnety poszły jak świeże bułeczki

Stadion przy Alejach Zygmuntowskich 5 może pomieścić niespełna dziewięć tysięcy kibiców. Zdecydowana większość miejsc już została zapełniona przez karnety. Ich sprzedaż rozpoczęła się w środę o 20:23 i zakończyła… po kilkudziesięciu sekundach. – Wszystkie wejściówki z liczącej 7,5 tysiąca biletów puli trafiły do koszyków kibiców w ciągu pierwszych 30 sekund sprzedaży, 90 proc. transakcji zostało przeprocesowanych przez pierwsze 10 minut – powiedział Marcin Świerczek z portalu biletowego Eventim dla WP Sportowefakty.

Ogromny zarobek dla klubu

Zakładając, że głównym towarem były karnety normalne, można śmiało pomnożyć 7,5 tysiąca abonamentów razy nominalną cenę – 420 złotych. To daje ponad 3 miliony złotych zarobku dla klubu. Oczywistym jest, że część z nich to karnety ulgowe oraz dziecięce. Część jednak dotyczy jeszcze droższych wejściówek na trybunę główną. Motor Lublin zatem w szybkim tempie mógł zarobić sporą kwotę.

Kibice chcą zobaczyć mistrza Polski i mistrza świata

Przypomnijmy, że od nowego sezonu kibice w Lublinie będą oglądali samych mistrzów. Przede wszystkim drużynę mistrza Polski z 2022 roku. To pierwszy złoty medal dla lublinian w historii. Dodatkowo klub zadbał o to, by mieć szansę na powtórkę z tego sezonu. Jednym z tych ruchów jest transfer Bartosza Zmarzlika nad Bystrzycę. Indywidualny mistrz świata z tego roku, ma być liderem zespołu i magnesem, by utrzymać niesamowitą frekwencję w Lublinie.