Aktualności 21 listopada 2022

Żużlowy Motor Lublin ogłosił ceny karnetów. Kibiców mistrza Polski czekają podwyżki

Dwa miesiące temu żużlowy Motor Lublin wywalczył złote medale w PGE Ekstralidze. To pierwsze mistrzostwo Polski dla lubelskiego klubu. Już za dwa dni rozpocznie się sprzedaż karnetów na nowy sezon. Poznaliśmy ceny, które wzrosły względem ostatnich rozgrywek.

Motor Lublin rozpoczyna sprzedaż karnetów

Ceny rosną, więc trudno się dziwić, że również w tym przypadku mowa o podwyżkach. Motor Lublin 23 listopada rozpocznie i zapewne zakończy sprzedaż karnetów. Znając realia i lubelskich kibiców, abonamenty błyskawicznie znajdą nabywców.

23.11.2022 od godziny 20:23 na platformie sprzedażowej EventimPolska odbędzie się otwarta sprzedaż karnetów na fazę zasadniczą rozgrywek Motoru Lublin w sezonie 2023 na Stadionie Żużlowym przy Alejach Zygmuntowskich 5 w Lublinie. (…) Wszystkie osoby które zakupią karnet będą miały możliwość wejścia na stadion pół godziny przed osobami posiadającymi jednorazowy bilet na dane wydarzenie oraz zakupu biletów na ewentualną fazę play-off w przedsprzedaży – czytamy w komunikacie klubu.

Mistrzostwo i transfery = wzrost cen

Karnet normalny to wydatek rzędu 420 złotych, ulgowy będzie tańszy – 350, zaś dziecięcy 175. Natomiast karnet na trybunę główną kosztuje 700 złotych. Trudno się dziwić podwyżkom, skoro teraz kibice przyjdą na aktualnego mistrza Polski oraz aktualnego indywidualnego mistrza świata. Od nowego sezonu Motor Lublin posiadać będzie w składzie Bartosza Zmarzlika.

Przypomnijmy, że na sezon 2022 karnet normalny kosztował 320 złotych, ulgowy 250, a dziecięcy 175. Mowa zatem o dość znaczących podwyżkach. W pierwszym przypadku o niemal 1/3, w drugim aż o 40%. Największą podwyżkę odczują rodzice kupujący dziecięce karnety. W ubiegłym sezonie kosztowały 70 złotych, co oznacza podwyżkę o 250%! Jedynie karnety na trybunę główną pozostały na niezmiennym – niemal – poziomie. Wzrost z 690 na 700 można nazwać kosmetyką.

Nadal pełne trybuny

Żużlowy Motor Lublin to jeden z nielicznych klubów w Polsce, bez podziału na dyscypliny, gdzie popyt wielokrotnie przekracza możliwości infrastrukturalne. Od kilku lat wszystkie mecze przy Alejach Zygmuntowskich są wyprzedane w kilkadziesiąt… sekund. Trudno zatem spodziewać się zmiany tej tendencji, zwłaszcza po mistrzowskim sezonie i takim transferze.