Aktualności 24 listopada 2022

Sir Jim Ratcliffe zdecyduje się na zakup Manchesteru United?

autor: Mateusz Mazur
Rozwiązanie kontraktu z Manchesterem United przez Cristiano Ronaldo pociągnęło za sobą istną lawinę. W kolejnych godzinach klub został wystawiony na sprzedaż, a w mediach rozpoczęły się spekulacje na temat potencjalnego nowego właściciela. 

Gorąco w Manchesterze

Chyba mało kto spodziewał się, że pierwsze dni mundialu w Katarze okażą się tak emocjonujące dla kibiców “Czerwonych Diabłów”. Wszystko rozpoczęło się od oficjalnego komunikatu informującego o rozwiązaniu kontraktu z Cristiano Ronaldo. Jest to oczywiście pokłosie głośnego wywiadu, którego Portugalczyk udzielił angielskiemu dziennikarzowi – Piersowi Morganowi.

Na tym jednak nie koniec. Niedługo później klub ogłosił także, że rozpoczęły się poszukiwania nowego właściciela lub inwestora. Informacja ta oznacza, że rodzina Glazerów najprawdopodobniej zdecydowała się wycofać z zarządzania Manchesterem United.

Najbogatszy Brytyjczyk zainwestuje w “Czerwone Diabły”?

Kto zajmie miejsce Glazerów? W mediach ruszyła giełda nazwisk, na której znaleźli się chociażby Elon Musk czy Conor McGregor. Najbardziej prawdopodobny wydaje się jednak na ten moment scenariusz, w którym do czerwonej części Manchesteru zawita Sir Jim Ratcliffe, czyli najbogatszy człowiek człowiek w Wielkiej Brytanii.

Nie byłaby to pierwsza inwestycja biznesmena w drużynę piłkarską. Brytyjczyk pozostaje bowiem właścicielem francuskiego Nice oraz szwajcarskiego FC Lausanne-Sport. Wiele mówiło się także o zainteresowaniu Ratcliffe’a zakupem Chelsea, jednak “The Blues” trafili ostatecznie w ręce amerykańskiego biznesmena – Todda Boehly’a.