Aktualności 23 listopada 2022

Cristiano Ronaldo bez klubu. Kontrakt Portugalczyka został rozwiązany

Koniec spekulacji związanych z przyszłością Cristiano Ronaldo w Manchesterze United. W środowy wieczór zespół z Old Trafford poinformował, iż Ronaldo opuszcza klub za obopólną zgodą. 

Głośny wywiad

W połowie listopada na łamach “The Sun” pojawił się głośny wywiad Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w rozmowie z Piersem Morganem nie szczędził gorzkich słów związanych ze swoim drugim pobytem na Old Trafford. Wielu ekspertów czy kibiców nie miało wątpliwości, że tym wywiadem Ronaldo przekreślił swój pobyt w Manchesterze.

Rozwiązany kontrakt

W środowy wieczór Manchester United opublikował komunikat, w którym poinformował, iż kontrakt z Cristiano Ronaldo został rozwiązany za porozumieniem stron. W takich słowach o tej decyzji wypowiedział się sam Portugalczyk – Kocham Manchester United i ich kibiców, to nigdy się nie zmieni. Uznałem, że nadszedł czas, abym poszukał nowego wyzwania. Życzę drużynie sukcesów w pozostałej części sezonu.

Rezygnacja z dużej kwoty

Uzgodnienie rozwiązania umowy za porozumieniem stron spowodowało, iż Manchester United zaoszczędzi około 17 milionów funtów. Portugalczyk zgodził się nie otrzymać żadnych pieniędzy związanych z kontraktem.