Aktualności 24 października 2022

Żużlowy mistrz Polski zaprezentuje nowy skład na… lotnisku

Już tylko tydzień pozostał do oficjalnego rozpoczęcia okienka transferowego w polskim żużlu. Nieoficjalnie większość transferów za nami, jednak dopiero od 1 listopada kluby mogą prezentować nowych zawodników. Na ciekawy ruch zdecydował się złoty medalista - Motor Lublin.

Prezentacja na lotnisku

Mistrz Polski zdecydował się na prezentacje na lubelskim lotnisku. W Świdniku, pod Lublinem, już 2 listopada kibice będą mogli oficjalnie poznać skład Motoru Lublin. Niemal wszystko jest jasne wcześniej, jednak klub planuje ogłosić wszystko z wielką pompą.

NADESZŁA PORA NA #2023❗ #MOTORTOMY #weGOATthis. Już 02.11.2022 o godzinie 16:00 na Lublin Airport odsłonimy karty nadchodzącego sezonu – dołączcie do nas – czytamy na klubowym Facebooku.

Trzy transfery na nowy sezon

Czego można się spodziewać? Przede wszystkim oficjalnego ogłoszenia transferu Bartosza Zmarzlika, o którym już wielokrotnie pisaliśmy. W klubie pozostaną także mistrzowie z tego roku: Jarosław Hampel, Dominik Kubera oraz Mateusz Cierniak. Dojdzie jednak do kilku zmian. Odchodzących Mikkela Michelsena i Maksyma Drabika zastąpić mają Jack Holder i Fredrik Lindgren. Niejasna jest nadal pozycja drugiego juniora, po tym jak wiek młodzieżowca zakończył Wiktor Lampart. Można spodziewać się transferu z zewnątrz, jednak nazwisko nadal nie jest pewne. Mistrz Polski odkryje karty dopiero za dziewięć dni.