Aktualności 14 października 2022

Real Madryt przedłuża umowę z głównym sponsorem

To jeden z najważniejszych partnerów Realu Madryt od wielu lat. Linie Emirates współpracują z klubem od 2011 roku i już wiadomo, że będą nadal to robić. Dzisiaj obie strony poinformowały o porozumieniu na kolejne lata.

Nowa umowa z Emirates

Dokładnie w 2013 roku Emirates został głównym sponsorem klubu. Wcześniej przez dwa lata był sponsorem globalnym. Jeśli nowy kontrakt zostanie wypełniony przez obie strony, można powiedzieć o przynajmniej piętnastoletniej współpracy. Real Madryt i Emirates najnowszy kontrakt wiąże do 2026 roku. Według informacji hiszpańskich mediów, rocznie linie lotnicze mają płacić 50 milionów euro Los Blancos. Kwota może jednak wzrosnąć nawet do 70 milionów euro. To jednak jest zależne od wypełnienia celów sportowych przez klub. Co ciekawe na samym początku współpracy – jedenaście lat temu – mowa była o kwocie… czterech milionów euro! Wszystko jednak sukcesywnie rosło, podobnie jak znaczenie firmy w sponsorskim portfolio Realu Madryt.

Najwięksi sponsorzy zostają na lata

To kolejny duży partner, który zostaje z klubem na dłużej. Umowa z Emirates wygaśnie w 2026 roku, a dwa lata później to samo stanie się w przypadku współpracy z Adidasem. W ten sposób Real Madryt zapewnił sobie stały dopływ gotówki na wysokim poziomie, co w czasach kryzysu jest kluczowe dla funkcjonowania na tym poziomie. Dodatkowo klub w najbliższym czasie powinien podnosić swoje zyski z tytułu użytkowania zmodernizowanego Santiago Bernabeu.