Aktualności 5 października 2022

Barcelona i Atletico zakończą sprawę transferu Antoine’a Griezmanna

Wygląda na to, że spór o Antoine'a Griezmanna w końcu zostanie zakończony. Sprawa była dość nietypowa, gdyż francuski zawodnik notował specyficzną liczbę minut w Atletico, a Barcelona widziała w tym celowość madryckiego klubu w kontekście warunków umowy. Według ostatnich doniesień hiszpańskich mediów, oba kluby doszły do porozumienia. 

Spór o Griezmanna

Na czym polegała cała sytuacja i dlaczego Barcelona rozważała nawet skierowanie sprawy do sądu? Antoine Griezmann wrócił do Atletico w ostatnim dniu okna transferowego w 2021 roku. Madrycki zespół uzgodnił dwuletnie wypożyczenie z opcją wykupu przy spełnieniu odpowiednich warunków.

Transfer Franuza stawał się definitywny w momencie, gdy Griezmann rozegra odpowiednią liczbę minut. Według “Dumy Katalonii” ten warunek został już spełniony, natomiast Atletico uważało zupełnie inaczej. Co więcej, madrycki klub niechętnie podchodził do zapłaty 40 milionów euro, dlatego Antoine Griezmann na początku sezonu notował specyficzną liczbę minut, nie spędzając na murawie dłużej niż pół godziny.

Jest porozumienie

Kuriozalna sytuacja w końcu powinna zostać rozwiązana. Jak twierdzi hiszpańskie Relevo, oba kluby doszły do porozumienia w sprawie definitywnego transferu. Atletico Madryt zapłaci znacznie mniej, gdyż mowa o 20 milionach euro plus 2 miliony euro w bonusach. Sam Francuz chce zostać w ekipie “Los Rojiblancos”, dlatego zgodził się również na obniżkę wynagrodzenia.