Aktualności 9 września 2022

Spór o Griezmanna. Barcelona pójdzie do sądu?!

W sierpniu 2021 roku, Antoine Griezmann trafił ponownie do Atletico. Barcelona uzgodniła z madryckim klubem wypożyczenie z opcją przedłużenia o kolejny sezon oraz ewentualnym obowiązkiem wykupu. Aktualnie francuski zawodnik jest jeszcze wypożyczony. Według "Dumy Katalonii", warunki wykupu zostały już spełnione, dlatego zespół ze Spotify Camp Nou oczekuje transferu definitywnego. Inne zdanie na ten temat ma Atletico. 

Kuriozalna sytuacja

Wielu kibiców w Hiszpanii bacznie obserwuje sytuację Antoine’a Griezmanna w Atletico Madryt na początku sezonu 2022/2023. Francuz jest notorycznie pomijany przez Diego Simeone przy wyborze wyjściowego składu. 31-latek występuje regularnie, ale spędza na murawie nie więcej niż 30 minut.

Źródło: flashscore

Jaki jest powód? Spekuluje się, iż Atletico nie zamierza decydować się na definitywny transfer Griezmanna, dlatego chce obniżyć jego liczbę minut, by nie spełniać warunków umowy związanej z wykupem.

Barcelona pójdzie do sądu?

Jak twierdzą m.in. Cadena SER czy RAC1, Barcelona zamierza przygotować pozew o zapłatę ustalonych 40 milionów euro za Antoine’a Griezmanna. Ekipa “Duma Katalonii” uważa, iż warunki umowy zostały spełnione już w ubiegłym sezonie.

Jaki może być finał całej sprawy? Jeżeli Atletico nie zmieni swojego stanowisko w kontekście wykupu Griezmanna, a Francuz cały czas będzie notował raptem 30 minut, niewykluczone, iż oba kluby uzgodnią transfer definitywny za mniejszą kwotę.