Aktualności 24 września 2022

Polskie siatkarki otworzyły Mistrzostwa Świata 2022. Teraz czas na mecze w Gdańsku

Polskie siatkarki otworzyły Mistrzostwa Świata 2022. Biało-czerwone pokonały w Arnhem Chorwację 3:1, a teraz wracają do kraju, gdzie rozegrają pozostałe spotkania fazy grupowej.

Otwarcie Mistrzostw Świata w Arnhem

Polska jest współgospodarzem Mistrzostw Świata w siatkówce kobiet. Pomimo tego, biało-czerwone mecz otwarcia musiały rozegrać w Arnhem – więcej o tej sytuacji pisaliśmy tutaj. Spotkanie z Chorwacją zakończyło się wygraną naszej reprezentacji 3:1, a według raportu FIVB na trybunach zgromadziło 1 145 widzów.

Co zrozumiałe, więcej kibiców pojawiło się na spotkaniu Holenderek, które także w Arnhem podejmowały Kenię. Pomarańczowe nie miały większych kłopotów z rywalkami i odprawiły je wygrywając po nieco ponad godzinie gry 3:0, a mecz z trybun obejrzało 6 622 kibiców.

Reprezentację Polski czekają jeszcze cztery mecze pierwszej fazy grupowej, które od wtorku będą odbywać się w Gdańsku.

Dwa mecze w jednym miejscu nałożyły się czasowo

Spotkania w Arnhem odbywają się stadionie piłkarskiego klubu Vitesse, który występuje w Eredivisie. Co ciekawe, obiekt podzielono na trzy mniejsze części, w których odbywać mają się mecze Mistrzostw Świata w siatkówce kobiet. Podczas piątkowego spotkania Polek doszło do niecodziennej sytuacji – biało-czerwone jeszcze nie skończyły swojego meczu, a obok rozpoczynało się już starcie z udziałem Holandii.

Kibice, którzy oglądali mecz biało-czerwonych nawet z perspektywy telewizora, w trakcie gry mogli usłyszeć m.in. dźwięki muzyki dobiegające z boiska obok oraz hymny narodowe Holandii i Kenii. Sami jesteśmy ciekawi jak sytuacja będzie wyglądać podczas kolejnych dni turnieju. Niemniej, już teraz można stwierdzić, że FIVB po raz kolejny zadziwiło – i niekoniecznie w dobrym tego słowa znaczeniu – swoim pomysłem na organizację dużej imprezy.