Aktualności 23 września 2022

UEFA rozważa wielką zmianę formatu Superpucharu Europy?!

Superpuchar Europy UEFA to starcie triumfatora Ligi Mistrzów konkretnego sezonu ze zwycięzcą Ligi Europy. Niewykluczone, że w najbliższych latach nastąpi spora zmiana formuły tego pucharu. UEFA nie wyklucza wprowadzenia nowego formatu.

Format Final Four?

Jak twierdzi “Guardian”, UEFA prowadzi wewnętrzne rozmowy w sprawie stworzenia turnieju w ramach Superpucharu Europy UEFA na zasadach Final Four, w którym wzięłyby udział cztery ekipy:

  • Zwycięzca Ligi Mistrzów
  • Triumfator Ligi Europy
  • Wygrany Ligi Konferencji Europy
  • Zwycięzca MLS

O ile obecność trzech trzech pierwszych ekip nie byłaby większym zaskoczeniem, gdyż mowa o triumfatorach poszczególnych europejskich rozgrywek, o tyle drużyna MLS w gronie ekip walczących o Superpuchar Europy byłaby pewnym zaskoczeniem. Sam turniej miałby odbywać się w Stanach Zjednoczonych.

Kolejny krok

To kolejne już informacje, które łączą w pewien sposób europejską piłkę z USA. Wcześniej pojawiły się wiadomości dotyczące zorganizowania finału Ligi Mistrzów w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo według “The Athletic”, część drużyn nie widzi przeszkód, by rozegrać kilka meczów w ramach Ligi Mistrzów w USA.