Aktualności 18 września 2022

Finał Ligi Mistrzów w Stanach Zjednoczonych?

Nie ma wątpliwości, iż rynek amerykański jest dla europejskiej piłki bardzo atrakcyjnym obszarem gwarantującym ogromne pieniądze. Nadal jednak w USA nie rozegrano najbardziej prestiżowego meczu, jaki odbywa się pomiędzy klubami w Europie. Mowa oczywiście o finale Ligi Mistrzów. Niewykluczone, że w najbliższych latach sytuacja ulegnie zmianie. 

Przedsezonowe wizyty

Kibice piłki nożnej przyzwyczaili się już do sytuacji, w których topowe europejskie zespoły pojawiały się w Stanach Zjednoczonych. Takie wydarzeniami miały jednak miejsce przed startem sezonu, gdy kluby odbywają tournee. Dla przykładu, w tym roku rozegrano w USA starcie Barcelony z Realem Madryt.

Finał Ligi Mistrzów w USA?

Nadal w Stanach Zjednoczonych nie odbył się prestiżowy mecz w postaci finału Ligi Mistrzów, który nie opuści jeszcze Starego Kontynentu. Jak twierdzi jednak hiszpański “AS”, sytuacja może ulec zmianie. Według wspomnianego źródła, UEFA jest otwarta na taki scenariusz. Co więcej, pojawiła się już taka oferta. Zrealizowanie finałowego spotkania Ligi Mistrzów w USA będzie jednak sporym wyzwaniem i z pewnością wzbudzi spore kontrowersje oraz oburzenie wśród europejskich fanów.

tagi:uefa