Aktualności 21 września 2022

LeBron James i Liverpool wypuszczają buty z myślą o “królewskim komforcie”

Nie od dziś wiadomo, że drogi Liverpoolu oraz LeBrona Jamesa mocno się przecinają. Teraz czołowy angielski klub i jeden z najpopularniejszych sportowców na świecie wypuszczają sygnowane buty firmy Nike.

1000 złotych za buty łączące koszykówkę i piłkę nożną

Podpisane, opieczętowane i zatwierdzone buty mają zarówno “insygnia” LeBrona Jamesa, jak i “Liver Bird” – symbol Liverpoolu – na pięcie oraz zewnętrznej podeszwie – czytamy na stronie angielskiego klubu. – Oprócz efektownego desingu, buty zostały zaprojektowane z myślą o “królewskim komforcie”, dzięki przewiewnej siateczce i maksymalnej amortyzacji – brzmi dalej komunikat.

Buty w kolorze turkusowym, z czerwonymi dodatkami, są już dostępne w oficjalnym sklepie klubowym Liverpoolu. Tam ich cena wynosi 169 funtów. Przeliczając po dzisiejszym kursie – 5,44 – mowa o wydatku rzędu niecałych 920 złotych.

Liverpool i LeBron James już od dawna na jednej drodze

Przypomnijmy, że Lebron James już w 2011 roku kupił 2% akcji angielskiego klubu. Wtedy zapłacił za nie ledwie 5 milionów funtów. Już rok temu podawano, że obecnie te same udziały mogą być warte nawet osiem razy więcej. Wtedy LeBron James uznał, że jeden klub z Fenway Sports Group to za mało. Zainwestował także do grona akcjonariuszy Boston Red Sox, których większościowym właścicielem jest również FSG.