Aktualności 21 września 2022

Lech Poznań rozpoczął sprzedaż biletów na mecz z Legią. Kibice zapłacą więcej niż za europejskie puchary

Mistrz Polski nie oszczędza swoich kibiców. Ci będą jednak musieli zacząć oszczędzać. Ceny biletów na mecze Kolejorza nie należą do niskich. Teraz Lech Poznań ogłosił ceny na hitowe spotkanie z Legią Warszawa. Najtańsze wejściówki normalne rozpoczynają się od 90 złotych!

Bilety droższe niż na fazę grupową europejskich pucharów

Trzeba przyznać, że Lech Poznań winduje ceny biletów na swoje mecze bardzo wysoko. Trzy tygodnie temu pisaliśmy o cenach na mecze fazy grupowej europejskich pucharów. Wówczas klub poszedł na rękę swoim kibicom. Spotkania z Austrią Wiedeń czy Hapoelem Beer-Szewa były/są wydatkiem 80 złotych w najdroższym wariancie. Teraz kibic nieposiadający karnetu zapłaci jeszcze więcej!

Oczywiście karnetowicze wchodzą na stadion na podstawie swoich abonamentów. Jednak kibic chodzący nieco rzadziej musi przygotować się na spory wydatek. 90 złotych za normalny bilet na trybuny za bramkami oraz 120 złotych w przypadku prostej.

Dwa etapy sprzedaży

Lech Poznań podzielił sprzedaż na dwa etapy. Pierwszy rozpoczął się dzisiaj o godzinie 10:00. Przez 24 godziny bilety mogą nabywać znajomi karnetowiczów. Każdy z nich będzie mógł kupić maksymalnie cztery wejściówki ze swojego konta. Dopiero od jutra – czwartek(22.09) – ruszy otwarta sprzedaż, dla wszystkich kibiców Kolejorza.

Rekord do pobicia

Do tej pory Lech Poznań największą publikę podczas meczu ligowego w tym sezonie zgromadził podczas ósmej kolejki. Wtedy na spotkanie z Widzewem Łódź przyszło 23725 kibiców. Z kolei w pucharach największym powodzeniem cieszyło się spotkanie z Karabachem, na którym było obecnych 25118 widzów. Warto jednak dodać, że dwukrotnie Kolejorz nie przekroczył granicy dziesięciu tysięcy podczas spotkań w pucharach. Mowa o meczach z Dinamo Batumi czy Dudelange. To m.in. efekt wysokich cen biletów na spotkania w kwalifikacjach do fazy grupowej Ligi Konferencji, o których także pisaliśmy.

***

Początek meczu Lech Poznań – Legia Warszawa, 1 października o godzinie 17:30.