Aktualności 21 września 2022

Nie żyje Tomasz Wołek. Dziennikarz polityczny oraz miłośnik piłki latynoamerykańskiej

W ostatnich latach coraz rzadziej występujący w roli eksperta piłkarskiego. Wcześniej przez wiele lat kojarzony z zamiłowaniem do piłki rodem z Ameryki Południowej. Dzisiaj w nocy zmarł Tomasz Wołek. Miał 74 lata.

Tomasz Wołek zmarł tuż przed 75. urodzinami

Dziś rano zmarł Tomek Wołek, wspaniały człowiek, dziennikarz… Tomku, bardzo smutno, okropna wiadomość. Grażynko współczujemy – napisał na Facebooku Piotr Fogier, były poseł. Tomasz Wołek urodził się w 1947 w Gdańsku, gdzie studiował historię. Zanim został dziennikarzem, zapisał na kartach historii rozdziały związane z działalnością opozycyjną czasach PRL. Działał w “Solidarności” oraz “Ruchu Młodej Polski”. W czasach stanu wojennego publikował swoje teksty w tzw. drugim obiegu.

Po upadku komunizmu był redaktorem naczelnym “Życia Warszawy” oraz pisma “Życie”. Był także obecny w takich mediach, jak: Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita oraz Polityce. Od wielu lat był także stałym komentatorem stacji TOK FM w programie “Trzódka” Jacka Żakowskiego. Ponadto odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski w 2011 roku.

Miłośnik piłki nożnej

Tomasz Wołek był także miłośnikiem piłki nożnej. Przez wiele lat obecny w wielu sportowych redakcjach w roli eksperta. Głównie, gdy chodziło o piłkę związaną z Ameryką Południową. Zawsze obecny przy okazji Copa America czy spotkań Copa Libertadores w polskich telewizjach. Anegdotami oraz ciekawostkami dotyczącymi historii piłki nożnej sypał niczym z rękawa.