Aktualności 20 września 2022

Puchar Polski: Polsat Sport pokaże 10 z 16. meczów 1/16 finału

Po fali krytyki, którą dostał Polsat Sport za pierwszą rundę Pucharu Polski, teraz sytuacja znacznie się poprawiła. Dzisiaj poznaliśmy listę transmisji meczów 1/16 finału tych rozgrywek. Tym razem posiadacz praw zdecydował się na pokazanie 10. z 16. gier. Trzy kolejne trafiły do związkowego kanału Łączy nas Piłka.

To pierwsza runda, gdy Polsat Sport podszedł na poważnie do spraw transmisji. Za nami przecież de facto dwie rundy. Najpierw runda wstępna, w której brały udział głównie kluby drugoligowe. Wówczas tylko jedno z dziesięciu(!) spotkań doczekało się transmisji. Mowa o starciu Motoru Lublin z rezerwami Śląska Wrocław. To jednak był moment, którym piłkarska Polska nie za bardzo się interesowała.

Znacznie większe oburzenie było meczami I rundy. Wtedy Polsat Sport zdecydował się na transmisje zaledwie czterech z 28. meczów całej rundy! Dwa kolejne oddał do związkowego kanału Łączy nas Piłka i tyle. Resztę spotkań można było obejrzeć wyłącznie na stadionie. Główny nadawca nie zgodził się bowiem na jakiekolwiek inicjatywy klubowe lub lokalnych telewizji internetowych.

PUCHAR POLSKI, KTÓREGO NIKT NIE MOŻE OBEJRZEĆ. POLSAT SPORT NIE KORZYSTA Z POSIADANYCH PRAW

Obrońca trofeum w środku tygodnia o 14:30

Mecze 1/16 finału rozpoczną się już 12 października spotkaniem Lechii Zielona Góra z Jagiellonią Białystok o godzinie 14:30. W tym przypadku godzina oczywista, bowiem obiekt w woj. lubuskim nie posiada oświetlenia. Tydzień później ruszy już ta faza na dobre. Niestety nie zabrakło kontrowersyjnych pór rozgrywania meczów. 18 października Zagłębie Sosnowiec zagra z Rakowem Częstochowa o 14:30. Przypomnijmy, że Stadion Ludowy od dawna jest wyposażony w oświetlenie. Może zatem dziwić, że Polsat chce pokazać mecz obrońcy trofeum w porze, gdy większość ludzi będzie jeszcze w pracy.

14:30 to także godzina rozpoczęcia meczów Raduni Stężyca z Lechią Gdańsk i Zawszy Bydgoszcz z Radomiakiem. O ile drugoligowiec nie posiada oświetlenia, o tyle stadion w Bydgoszczy tak, więc również i tutaj miejscowi kibice zostali nieco poszkodowani przed transmisje telewizyjną.

Trzy mecze dla Łączy nas Piłka i trzy bez transmisji

Wczoraj informowaliśmy o planie transmisji kanału Łączy nas Piłka przy okazji gry młodzieżówek. Teraz związkowy kanał dostał możliwość transmisji trzech spotkań 1/16 finału. Rekord Bielsko-Biała z Pogonią Szczecin, a także spotkania Górnika Łęczna z Koroną Kielce i mini derby Małopolski: Wisła Kraków z Puszczą Niepołomice.

W trzech przypadkach mecze ponownie obejrzą kibice tylko na stadionie. Mowa o spotkaniu drugoligowców: KKS Kalisz – Olimpia Elbląg, ale także drużyn z Ekstraklasy. Na transmisje znowu nie doczekały się ekipy Zagłębia Lubin i Warty Poznań. Te drużyny czekają wyjazdy na mecze z Motorem Lublin i Sandecją Nowy Sącz.

***

Zwycięzcy tej rundy awansują do 1/8 finału. Ta odbędzie się jeszcze w tym roku. Mowa o terminach w okolicach 9 listopada. Zatem do końca grania w 2022 roku poznamy wszystkich ćwierćfinalistów. Mecze 1/4 dopiero w marcu przyszłego roku.