Aktualności 20 września 2022

Rosjanie żądają zawieszenia selekcjonera reprezentacji Ukrainy

Rosyjski związek piłki nożnej zwrócił się do UEFA o zwieszenie Oleksandra Petrakowa, selekcjonera reprezentacji Ukrainy. 65-latek ostatnio nie gryzł się w język i publicznie domagał się m.in. zawieszenia rosyjskich sportowców.

Rosjanie domagają się zawieszenia Petrakowa

Rosjan “oburzyć” miały słowa selekcjonera reprezentacji Ukrainy, który wobec agresji na jego kraj miał powiedzieć, że sam jest gotowy bronić swojego kraju przed Rosjanami i jego zdaniem wszyscy sportowcy z tamtego kraju powinni zostać wykluczeni. Jak donosi angielski The Guardian, Rosjanie żądają od UEFA zawieszenia dla Petrakowa, ponieważ ten dyskryminuje Rosjan.

– Zachowanie selekcjonera reprezentacji Ukrainy można uznać za zaangażowanie w propagowanie nienawiści społecznej na poziomie narodowym i wykorzystywanie sportu oraz piłki nożnej do wyrażania poglądów politycznych – napisał w liście do UEFA Denis Rogaczow, zastępca sekretarza generalnego rosyjskiej federacji piłkarskiej.

Według informacji The Guardian, Petrakow chciał dołączyć do ukraińskiego wojska, ale ostatecznie do tego nie doszło z uwagi na jego wiek oraz brak wojskowego doświadczenia.

Ukraina zagra w Lidze Narodów

Przypomnijmy, że przed reprezentacją Ukrainy trzy mecze w dywizji B Ligi Narodów UEFA. W środę oraz w sobotę Ukraińcy zagrają na wyjeździe odpowiednio ze Szkocją oraz Armenią. Na koniec piłkarze Petrakowa w Krakowie na stadionie przy Kałuży raz jeszcze zmierzą się ze Szkotami.