Aktualności 19 września 2022

Skandaliczne zachowanie kibiców Atletico. Vinicius ofiarą rasizmu

Szerokim echem odbił się komunikat Viniciusa Juniora, który zareagował na słowa, jakie wypowiedział jeden z agentów podczas programu Chiringuito. Jak widać problem nie jest wyolbrzymiony, gdyż przed derbami Madrytu, kibice Atletico skandowali rasistowskie hasła w kierunku Brazylijczyka. 

Pretensje o celebracje

Wszystko zaczęło się w dość prozaiczny sposób, gdyż Pedro Bravo poruszył temat celebracji, jakie wykonuje Vinicius Junior po zdobytych bramkach. Czołowy agent stwierdził, że Brazylijczyk nie szanuje swoich rywali, a swoją wypowiedź spuentował hasłem, by przestał… małpować.

Ostatnie słowo wywołało spodziewaną burzę w mediach. Vinicius Junior opublikował specjalny komunikat, a wielu obecnych czy byłych piłkarzy wysłało słowa wsparcia do gracza “Królewskich”.

Skandaliczne zachowanie kibiców Atletico

Sprawa z pewnością nie ucichnie, gdyż przed derbami Madrytu, kibice Atletico zachowywali się w skandaliczny sposób, skandując hasło: Vinicius, jesteś małpą.

Kliknij, by obejrzeć

Choć Vinicius nie trafił do siatki w niedzielny wieczór, na Metropolitano Stadium nie zabrakło tanecznej celebracji, gdyż taką wykonał Rodrygo po golu na 1:0.

Co więcej, miły gest w stronę Viniciusa Juniora był również widoczny na boisku Premier League podczas starcia Brentford – Arsenal, gdzie Gabriel Jesus zdecydował się na taniec po zdobytej bramce.