Aktualności 16 września 2022

Szachtar Donieck sprzedaje pakiety na pozostałe dwa domowe mecze w Lidze Mistrzów

W środę mistrz Ukrainy zadebiutował w Warszawie w roli gospodarza w ramach meczu Ligi Mistrzów. Przed Szachtarem jeszcze dwa spotkania przy Łazienkowskiej. Klub uruchomił już sprzedaż pakietów na potyczki z Realem Madryt i RB Lipsk.

Tanio już było. Teraz trzeba płacić znacznie więcej

Jeśli ktoś myślał, że ceny sprzed losowania pozostaną, to się grubo mylił. Pakiety na mecze z Realem Madryt i RB Lipskiem rozpoczynają się od 680 złotych w przypadku miejsc na trybunie południowej. Za miejsca na skraju trybuny zachodniej zapłacimy już 780 złotych. Po drugiej stronie bilety są jeszcze droższe, bowiem dostępne są miejsca w centralnym punkcie trybuny wschodniej. Druga kategoria to wydatek rzędu 1080 złotych, a najdroższe będą wejściówki z pierwszej kategorii – 1250!

W sprzedaży są jeszcze dostępne także bilety vipowskie. Te oczywiście kosztują dwa lub trzy razy drożej od najdroższych wyżej wymienionych.

Najbardziej opłacalne pakiety w ciemno

Obecne ceny są bardzo wysokie, ale można było się tego spodziewać. Nazwa Real Madryt przyciąga mnóstwo kibiców, więc nawet takie ceny, raczej nie odstraszą fanów Los Blancos, a także tych, którzy chcą obejrzeć obrońcę trofeum. Warto jednak pamiętać, że kibice w Polsce mieli możliwość zakupu pakietów po znacznie niższych cenach.
Szachtar rozpoczął sprzedaż jeszcze przed losowaniem. Wówczas mnóstwo kibiców kupowało w ciemno. Wtedy najtańsze bilety na trzy mecze fazy grupowej można było dostać nawet za 225 złotych, co oznaczało, że cena pojedynczego spotkania wynosiła zaledwie 75 zł. To mniej niż trzeba było zapłacić za mecze Lecha Poznań w eliminacjach europejskich pucharów!

Czy będą pojedyncze bilety?

Na ten moment trudno wywnioskować czy ukraiński klub zdecyduje się na sprzedaż biletów na pojedyncze spotkania. Przy okazji meczu z Celtikiem taka możliwość była. Ceny rozpoczynały się wówczas od 180 złotych za najtańsze miejsca, czytaj: za bramkami. Wydaje się jednak, że wszystkie dostępne miejsca mogą być sprzedane już na poziomie pakietów. Najwięcej dostępnych pakietów będzie na trybunę zachodnią – 1467 wolnych miejsc. Na pozostałe trzy pozostało zaledwie 87 miejsc wg systemu biletowego ukraińskiego klubu (stan z 11:20).