Aktualności 9 września 2022

Świat sportu opłakuje śmierć królowej Elżbiety II

Nie ma wątpliwości, że śmierć królowej brytyjskiej Elżbiety II to najważniejsze wydarzenie na świecie w ostatnich tygodniach. Świat sportu już od wczoraj opłakuje i żegna odejście najważniejszej osoby na Wyspach Brytyjskich.

Odwołane mecze to najlepsze wyjście?

Premier League jest głęboko zasmucona wiadomością o odejściu Jej Królewskiej Mości Elżbiety II. Nasze myśli i kondolencje kierujemy do Rodziny Królewskiej i wszystkich na całym świecie opłakujących utratę Jej Królewskiej Mości – można było przeczytać na oficjalnym profilu Premier League. Ponadto dzisiaj liga podjęła decyzje o odwołaniu weekendowej kolejki. Napięty terminarz to jedno, ale wobec takiego wydarzenia, decyzja mogła być tylko jedna. Z tym jednak nieco polemizuje jeden z byłych reprezentantów Anglii.

Wiem, że to tylko gra, a są rzeczy znacznie większe, ale wyobraźmy sobie jednak, że wszystkie weekendowe mecze się odbywają. Czarne opaski, minuty ciszy obserwowane przez kibiców, hymn odgrywany przed meczem, a to wszystko przed oglądającym całym światem. Czy to nie jest lepsze wyjście? – napisał na Twitterze Peter Crouch.

Angielska piłka żegna królową

W ślad za profilem ligi, poszły również profile klubowe. Każdy klub dodatkowo zmienił kolorystykę na znak żałoby i herby klubów widnieją w czarno-białych barwach.

Manchester United wrzucił zdjęcie z wręczenia Pucharu Anglii przez królową Elżbietę II.

Sportowy świat przesyła kondolencje

Nie tylko piłka nożna opłakuje królową. Kondolencje można było znaleźć praktycznie na każdym sportowym profilu. Mowa o oficjalnych profilach Formuły 1, żużlowego cyklu Grand Prix czy Wimbledonu. W przypadku obu sportów motorowych mowa będzie także o minucie ciszy podczas weekendowych rund Grand Prix. Najszybsi kierowcy świata będą się ścigać we Włoszech, zaś żużlowców czeka runda w duńskim Vojens.

Kondolencje reprezentantów Polski

Byli i obecni reprezentanci Polski także wspominają królową Elżbietę II. Tak jest w przypadku Matty’ego Casha z Aston Villi.

Swoje kondolencje wrzucił na Twittera także były prezes PZPN Zbigniew Boniek.

***

Elżbieta II odeszła wczoraj w wieku 96 lat. Brytyjska królowa panowała przez 70 lat, wstępując na tron w 1952 roku. Następcą został jej syn Karol.