Aktualności 5 sierpnia 2022

PGE Ekstraliga opublikowała ramowy terminarz I rundy play-off

Już dzisiaj rozpocznie się 14. kolejka PGE Ekstraligi. To oznacza, że w niedzielę poznamy wszystkie rozstrzygnięcia pierwszej części sezonu. Za dwa tygodnie rusza faza play-off, a władze ligi ogłosiły, jak będzie wyglądała pierwsza runda.

PGE Ekstraliga w tym sezonie wygląda nieco inaczej. Nadal osiem ekip rywalizowało w fazie zasadniczej, ale na tym podobieństwa względem lat poprzednich się kończą. Nie cztery, ale sześć ekip zobaczymy w rywalizacji o medale. Wiadomo, że nie będą to Ostrovia Ostrów Wielkopolski oraz GKM Grudziądz. Pierwsi z hukiem spadli do I ligi, nie zdobywając dotychczas punktu. Drudzy zajęli siódme miejsce i dla nich sezon zakończy się również dzisiaj wieczorem.

Pozostała szósta powalczy w play-offach. Dotychczas zaczynały się od półfinałów. Teraz odbędzie się jedna runda więcej. W niej ekipy pojadą wg miejsc zajętych po fazie zasadniczej. Najlepszy zespół – Motor Lublin – powalczy z szóstym. Wicemistrz fazy zasadniczej z piątą ekipą, a trzecia z czwartą. Znamy tylko najlepszych, a pozostałe miejsca wyklarują się dopiero po weekendzie.

Play-offy z nowymi godzinami i podziałem transmisji

Warto dodać, że tym razem PGE Ekstraliga postawiła na terminy niedzielne. Dotychczas mecze były rozgrywane w piątek i niedzielę. Pierwsze dwa transmitowało Eleven Sports, dwa kolejne Canal+Sport 5. Teraz wszystkie spotkania I rundy play-off zobaczymy w niedzielę, zarówno pierwsze – 21 sierpnia – jak i rewanże tydzień później. W pierwszym terminie dwa spotkania pokaże Eleven, jeden trafi do Canal+Sport, a później stacje zamienią się liczbą pokazywanych meczów.

Warto dodać, że pierwsze spotkania odbędą się o trzech różnych godzinach: 14:00, 16:30 i 19:15. Tymczasem rewanże w komplecie o jednej porze – 19:15. Wszystko po to by, nie było “wybierania” przeciwników na półfinały. Do nich trafią zwycięzcy trzech par oraz najlepsza ekipa spośród przegranych – lucky loser.