Aktualności 28 lipca 2022

Akcja #TrzyDychyNaLechię stanie się faktem? Lechia Gdańsk walczy o frekwencje na mecz z Rapidem

Już dzisiaj wieczorem gdański klub rozegra rewanżowy mecz II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy z Rapidem Wiedeń. Na Polsat Plus Arenie szykuje się bardzo dobra frekwencja. Kibice na poważnie wzięli się za akcję "TrzydychynaLechie, która może przynieść spodziewany efekt.

Już od tygodnia akcja #TrzyDychyNaLechię robi furorę wśród gdańskich kibiców. Jak widać efekt kuli śnieżnej robi swoje. Początkowo bilet szły dość opornie. Jednak z każdym dniem i każdą godziną można odnieść wrażenie, że trybuny będą mocno wypełnione. Lechia Gdańsk jako klub długo nie informowała o postępach w zakupach wejściówek. Jednak już na kilka godzin przed spotkaniem wiadomo, że ponad połowa stadionu została wykupiona.

Wczoraj klub wrzucił informacje o 20 tysiącach sprzedanych biletów. Dzisiaj Mateusz Borek na Twitterze dodał, że do godziny 11:00 ta liczba zwiększyła się o kolejnych 10%. Celem fanów biało-zielonych jest przekroczenie granicy 30 tysięcy. To cały czas możliwe, bowiem fani w ostatnich godzinach zdecydowanie przyspieszyli z zakupami biletów. Klub zareagował na te wydarzenia i uruchomił sprzedaż na nowe sektory. – W związku z ogromnym zainteresowaniem czwartkowym wydarzeniem, otwarte zostały sektory 7 oraz 8 (góra trybuny niebieskiej) – czytamy w komunikacie gdańskiego klubu.

Przypomnijmy, że mecz Lechia Gdańsk – Rapid Wiedeń rozpocznie się dzisiaj o 19:45. Transmisje można będzie obejrzeć na antenie TVP2, a także za pośrednictwem strony Sport.tvp.pl czy aplikacji mobilnej TVP Sport.