Aktualności 4 lipca 2022

Lech Poznań zaprezentował nowe koszulki

Już jutro Lech Poznań rozpocznie sezon 2022/2023 domowym meczem z Karabachem Agdam. Na spotkanie I rundy eliminacji Ligi Mistrzów Kolejorz wyjdzie w nowych koszulkach. Dzisiaj poznaniacy zaprezentowali trykoty na nadchodzące rozgrywki.

Nie było niespodzianek. W obu przypadkach – domowy i wyjazdowy strój – Lech Poznań postawił na sprawdzone barwy. W domu mistrz Polski zagra w niebieskich koszulkach i białych spodenkach. Wyjazdowe trykoty są jednolicie białe. Klub także na Twitterze zapowiedział, że będzie również trzeci komplet. Jego premiera odbędzie się 14 lipca.

Nowa kolekcja występuje pod hasłem “Jesteśmy dumni, jesteśmy stąd”. Ich projektantem był Jakub Malicki. – Wzór jest odważny i bezkompromisowy, wszak takiego Lecha chcemy oglądać na boisku. I mocno poznański, bo miasto kipi „Kolejorzem” nie tylko w dniu meczowym – napisał na Twitterze autor. Główną inspiracją był Stary Rynek w Poznaniu, z czego czerpał Malicki.

Warto dodać, że koszulki zostały wyprodukowane z materiałów przyjaznych środowisku. – Stworzono je w stu procentach z tkaniny pozyskanej z plastikowych butelek poddanych recyklingowi. Do wyprodukowania jednego trykotu potrzebnych jest 13 półlitrowych butelek – czytamy na stronie klubu.

Koszulki już w sklepie

Lech Poznań razem z publikacją nowych trykotów, błyskawicznie przygotował koszulki do sprzedaży. Koszt “gołej” koszulki to 299 złotych. Można oczywiście ją zdecydowanie spersonalizować pod siebie. Własny nadruk z numerem to koszt 45 złotych, zaś wybór zawodnika pierwszego zespołu to 30 złotych. Można wybrać także naszywki i naklejki sponsorów. Za reklamę Lotto i logo PKO Ekstraklasy oraz Canal+ trzeba dopłacić po 10 zł, zaś patch z reklamą miasta Poznań to koszt pięciu złotych. Zatem najdroższa wersja będzie nas kosztować niemal 375 złotych.