Aktualności 22 czerwca 2022

Szachtar Donieck zagra o Ligę Mistrzów w Polsce? To nic pewnego

autor: Mateusz Mazur

Kilka tygodni temu pojawiła się informacja jakoby ukraińskie kluby w eliminacjach do europejskich pucharów miały rozgrywać swoje domowe mecze w Polsce. Do pierwszych spotkań coraz bliżej, a o całej sprawie nadal wiadomo niewiele. 

Negocjacje dotyczące miejsca rozgrywania meczów ukraińskich zespołów w europejskich pucharach nadal trwają, a UEFA naciska, by kwestię tę rozstrzygnąć jak najszybciej. Do niedawna wydawało się, że Szachtar swoje mecze w Lidze Mistrzów grał będzie w Warszawie, jednak ekipa z Doniecka rozważa zmianę lokalizacji na Lublin. Wszystko po to, by być bliżej swojej ojczyzny.

Gdzie zagra Dynamo i pozostałe kluby

Szachtar jest w trakcie negocjacji z Legią, ale to, że finalnie zespół z Doniecka rozegra swoje domowe mecze w Warszawie wcale nie wydaje się już tak pewne jak jakiś czas temu. Jeśli chodzi o Dynamo Kijów, to tutaj czasu zostało jeszcze mniej, bowiem ekipa z Kijowa już w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów zmierzy się z tureckim Fenerbahce. W kontekście Dynama również wymieniano Warszawę, ale także Wrocław i Bukareszt. Z uwagi na to, że ostatnie mecze reprezentacji Ukrainy odbyły się w Łodzi, stadion ŁKS-u również dołączył do grona potencjalnych lokacji.

Wiadomo już, że właśnie w Łodzi swoje mecze Ligi Konferencji Europy rozgrywać planuje Zoria Ługańsk, ale plany Woskły Połtawy oraz Dnipra nadal pozostają niejasne.