Aktualności 21 czerwca 2022

FIFA utrzymuje przepisy dotyczące zagranicznych piłkarzy grających w Rosji i na Ukrainie

W marcu tego roku FIFA wprowadziła specjalne przepisy dotyczące zagranicznych piłkarzy, którzy występują w Rosji i na Ukrainie. Zawodnicy otrzymali zielone światło w kontekście tymczasowej przeprowadzki do innego klubu. Międzynarodowa federacja podjęła decyzję o przedłużeniu tych przepisów. To dobra informacja dla Grzegorza Krychowiaka czy Sebastiana Szymańskiego. 

Otwarta furtka dla piłkarzy

W związku z agresją Rosji na Ukrainie, FIFA wprowadziła przepisy, które umożliwiały zagranicznym piłkarzom oraz trenerom tymczasową zmianę klubu. Z tej opcji skorzystał m.in. Grzegorz Krychowiak. Reprezentant Polski trafił na kilka miesięcy do Grecji.

FIFA utrzymuje przepisy

Międzynarodowa federacja piłkarska postanowiła przedłużyć obowiązywanie tych przepisów do 30 czerwca 2023 roku. Oznacza to, iż w przypadku, gdy zagraniczny zawodnik lub trener nie dojdzie do porozumienia ze swoim klubem z Rosji lub Ukrainy, otrzyma możliwość zmiany zespołu aż do czerwca 2023 roku.

Z tej opcji ponownie może skorzystać Grzegorz Krychowiak, który związany jest z Krasondarem do końca czerwca 2024 roku. Niewykluczone, że podobny los czeka Sebastiana Szymańskiego. 23-latek chce opuścić Dynamo Moskwa, ale na ten moment klub ze stolicy Rosji ma spore oczekiwania w kontekście sprzedaży reprezentanta Polski.

tagi:fifa