Aktualności 5 czerwca 2022

Zdjęcie, które obiegło świat. Robert Lewandowski na finale French Open

autor: Mateusz Mazur

Sukcesy Igi Świątek przyciągają na trybuny nie tylko kibiców i gwiazdy showbiznesu, ale również inne gwiazdy sportu. Podczas sobotniego finału 21-letniej tenisistce kibicował między innymi Robert Lewandowski. Fotografia ukazująca dwoje najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców szybko obiegła świat. 

W sobotnim finale French Open Iga Świątek pewnie pokonała Amerykankę Cori Gauff i tym samym zapewniła sobie drugi w swojej karierze triumf na kortach Rolanda Garrosa. Poczynania polskiej tenisistki z perspektywy trybun śledził także Robert Lewandowski, który specjalnie na tę okazję opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski.

obraz-2022-06-05-133110600

Zdjęcie, które obiegło świat

Po zakończeniu finałowego spotkania Iga Świątek udała się na trybuny, by wspólnie ze swoją rodziną oraz sztabem trenerskim świętować triumf. Polska tenisistka dostrzegła także wśród zgromadzonych kibiców Roberta Lewandowskiego, na co zareagowała w bardzo wymowny sposób. Ikoniczna fotografia ukazująca całe zajście bardzo szybko pojawiła się w mediach społecznościowych, a obojętnie wobec zdjęcia nie przeszedł nawet oficjalny profil WTA.