Aktualności 25 maja 2022

NBA zawita do Paryża!

Trzy lata trwała przerwa w NBA Global Games. Już teraz wiadomo, że 19 stycznia ponownie koszykarze najlepszej ligi świata zawitają do Europy. W Paryżu zobaczymy mecz Chicago Bulls z Detroit Pistons!

Pandemia koronawirusa sprawiła, że kibice w Europie i na innych kontynentach musieli zapomnieć o promocji NBA Global Games. W ramach tego projektu najlepsza liga na świecie wyjeżdżała poza USA z pojedynczymi meczami sezonu zasadniczego. Poprzedni mecz ligowy odbył się 24 stycznia 2020 roku, gdy w paryskiego hali Bercy, dzisiaj AccorArena, Milwaukee Bucks pokonali Charlotte Hornets.

Teraz NBA wysyła dwa zespoły, które w ostatnich latach już uczestniczyły w tym projekcie. Tyle że grali w Meksyku. Buls w grudniu 2018, zaś dwanaście miesięcy później Pistons. Zresztą dla legendarnych Byków z Chicago to będzie pierwsza wizyta w Europie w ramach meczu sezonu regularnego. Ekipa z Detroit miała okazje zagrać w londyńskiej O2 Arena w styczniu 2013 roku, a zatem dekadę wcześniej.

Warto dodać, że po drodze jeszcze NBA wysyła swoje ekipy do… Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nad Zatoką Perską Atalanta Hawks i Milwaukee Bucks zagrają w październiku dwa mecze w tzw. preseason game. To będzie pierwsza wizyta ligi w tym rejonie świata. Do tej pory poza Europą jeździli także do Japonii, Meksyku, Chin, Filipn, Indii, Brazylii, Tajwanu, Dominikany, Puerto Rico czy nawet na Bahamy. Większość z tych lokalizacji to jednak odległa przeszłość.

tagi:nba