Aktualności 24 maja 2022

Przepis o młodzieżowcu pozostaje w mocy… przynajmniej na kolejny sezon

autor: Mateusz Mazur

To już pewne! Przepis o młodzieżowcu będzie nadal obowiązywał w sezonie 2022/23. Decyzja została podjęta w poniedziałek na zarządzie Polskiego Związku Piłki Nożnej. 

Przepis o młodzieżowcu od dłuższego czasu wzbudza wiele kontrowersji. Jeszcze do niedawna wydawało się, że miniony sezon będzie ostatnim, w którym będzie on pozostawał w mocy. W ostatnim czasie sporo się jednak w tej kwestii zmieniło, a decydenci zaczęli stopniowo zmieniać zdanie. Ostatecznie podjęto decyzję, że przepis obowiązywał będzie jeszcze w najbliższym sezonie, a później jego los ponownie zostanie poddany rozważaniom.

Kolejny rok obowiązywania przepisu

Nadal rozważany jest scenariusz, w którym przepis o młodzieżowcu zostanie zniesiony pod koniec sezonu 2022/23. Miałoby to jednocześnie skutkować zwiększeniem puli nagród za Pro Junior System. Wszystko wskazuje jednak, że dni kontrowersyjnego przepisu wciąż są policzone, jednak termin jego zniesienia został póki co odłożony w czasie.

Przypomnijmy, że w kolejnym sezonie status młodzieżowca będą mieli w PKO BP Ekstraklasie piłkarze urodzeni po 1 stycznia 2001 roku.