Aktualności 6 maja 2022

Ledwie otwarty i już zamknięty. ŁKS z poważną karą za derby Łodzi

Dopiero dwa mecze obejrzeli kibice Łódzkiego Klubu Sportowego na nowo otwartym stadionie. Już wiadomo, że na kolejny przyjdzie im poczekać. Możliwe, że dopiero w przyszłym sezonie obejrzą ŁKS u siebie. To efekt kary za zachowanie kibiców podczas wtorkowych derbów Łodzi.

ŁKS nie najlepiej rozpoczął zmagania na pełnym stadionie. Dwa mecze i dwie porażki 0:1. Najpierw z Chrobrym Głogów, a we wtorek z Widzewem. Już w 33. kolejce łodzianie rozegrają mecz z Odrą Opole, który może być ostatnim domowym meczem w tym sezonie. Wiadomo, że na to spotkanie kibice nie wejdą. To efekt ich zachowania podczas derbów. Chodzi o ostrzelanie sektora gości rakietnicami i obrzucenie go całym wachlarzem środków pirotechnicznych.

To jednak nie koniec kar. ŁKS dostał także karę zakazu wyjazdów dla kibiców. Dwa obejmują mecze w tym sezonie – mowa o spotkaniach z Górnikiem Polkowice oraz GKS-em Katowice. Trzeci to kolejne derby, gdy gospodarzem będzie Widzew. O ile zasadność kar można zrozumieć, o tyle ich sens już nie do końca. Zwłaszcza pod kątem zakazu wyjazdowego do Katowic. Przypomnijmy, że na mocy decyzji wojewody… GKS Katowice ostatnie dwa domowe mecze rozegra bez kibiców.

ŁKS dostał, Widzew także ukarany

Fanom RTS-u także się dostało. W ich przypadku mowa o dwóch meczach wyjazdowych bez udziału gości. Fani wicelidera I ligi nie pojadą więc do Legnicy. Kolejny mecz może dotyczyć już następnego sezonu lub spotkań barażowych o Ekstraklasę.