Aktualności 27 kwietnia 2022

Wojewoda zamknął stadion. GKS Katowice ma kłopot

Miały być dwa, skończy się na czterech meczach przy pustych trybunach. GKS Katowice z kolejnej strony zbiera konsekwencje niedawnego spotkania z Widzewem Łódź. Teraz karę wyznaczył wojewoda śląski.

Jarosław Wieczorek podjął decyzje administracyjną, że GKS Katowice zagra przy pustych trybunach do końca sezonu. To efekt incydentów podczas spotkania z Widzewem z 25. kolejki. Katowicki klub już został ukarany wcześniej przez PZPN. Związek wtedy wyznaczył dwa mecze bez publiczności. Pierwszy, z Odrą Opole, już za nami. Kolejny dzisiaj ze Skrą Częstochowa.

Wojewoda śląski zdecydował, że także dwa ostatnie mecze tego sezonu przy Bukowej odbędą się bez kibiców. Mowa o spotkaniach z GKS-em Jastrzębie oraz ŁKS-em Łódź. To oznacza, że trzy z pięciu ostatnich meczów GieKSy w rozgrywkach 2021/2022 nie zobaczą kibice. Jedynie mecze z Puszczą Niepołomice i Koroną Kielce na wyjazdach odbędą się przy otwartych trybunach. Tyle że tam oficjalnie zabraknie katowiczan, ze względu na zakaz wyjazdowy, który także nałożył na nich PZPN.