Aktualności 26 kwietnia 2022

Wimbledon bez obowiązkowego szczepienia

Pod koniec czerwca 2022 roku wystartuje kolejna edycja Wimbledonu. Będzie to wyjątkowy turniej, gdyż już teraz wiadomo, że do zmagań nie zostaną dopuszczeni tenisiści z Rosji oraz Białorusi. Udział mogą natomiast wziąć zawodnicy, którzy nie są zaszczepieni. Organizatorzy nie będą bowiem wymagać żadnych certyfikatów. 

Wimbledon bez Rosjan i Białorusinów

W świecie tenisowym zawrzało. Wszystko za sprawą decyzji organizatorów Wimbledonu dotyczącej niedopuszczenia tenisistów z Rosji oraz Białorusi. Powód jest oczywisty. Mowa o wydarzeniach, jakie mają aktualnie miejsce na Ukrainie.

Pomysł dotyczący wykluczenia rosyjskich oraz białoruskich graczy nie spodobał się całemu środowisku. Decyzję skrytykował już Novak Djoković. Z kolei WTA zaczęła rozważać obniżenie prestiżu tego wielkoszlemowego turnieju.

Brak obowiązkowego szczepienia

Jeden aspekt z pewnością ucieszy Novaka Djokovicia. Organizatorzy Wimbledonu poinformowali we wtorek, iż w trakcie turnieju nie obowiązuje certyfikat szczepień. Oznacza to, że serbski tenisista otrzyma zielone światło i będzie mógł bronić tytułu.