Aktualności 21 kwietnia 2022

Novak Djoković krytykuje decyzję Wimbledonu dotyczącą wykluczenia Rosjan i Białorusinów

Novak Djoković wrócił na kort po sensacyjnej porażce w Monte Carlo. Lider rankingu zagrał w drugiej rundzie turnieju w Belgradzie, wygrywając starcie z rodakiem Djere dopiero w trzech setach. Po tym spotkaniu Novak Djoković postanowił skomentować decyzję Wimbledonu dotyczącą wykluczenia Rosjan i Białorusinów z tegorocznego turniej. Serb skrytykował ten ruch. 

Kiepski start sezonu

Każdy z nas pamięta całe zamieszanie związane z udziałem Novaka Djokovicia w Australian Open. Ostatecznie Serb nie zagrał w wielkoszlemowym turnieju. Lider rankingu zaczął sezonu od występu w Dubaju, przegrywając w ćwierćfinale. Kolejny występ Serba to już turniej w Monte Carlo i porażka w drugiej rundzie. Djoković zaczął zatem sezon w rozczarowującym stylu.

Djoković krytykuje decyzję Wimbledonu

Po niełatwym zwycięstwie z rodakiem Djere w Belgradzie, Novak Djoković postanowił skomentować decyzję Wimbledonu dotyczącą wykluczenia Rosjan i Białorusinów z tegorocznego turnieju – Nie mogę poprzeć decyzji Wimbledonu. Uważam, że ten krok jest szaleństwem. Tenisiści nie mają nic wspólnego z wojną. W momencie, gdy polityka ingeruje w sport, z tego przeważnie nie wychodzi nic dobrego.