Aktualności 28 lutego 2022

FIFA jednak wykluczy Rosję? Naciski ze strony PZPN

autor: Mateusz Mazur

Niewykluczone, że pod wpływem nacisków ze strony związków piłkarskich Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej zmieni swoją decyzję i wykluczy Rosję z rozgrywek międzynarodowych. 

Jak informuje dziennikarz Interii Sebastian Staszewski, Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej może zdecydować się na wykluczenie reprezentacji Rosji oraz rosyjskich klubów z europejskich rozgrywek. Miałby być to rezultat kontrowersji jakie wywołała poprzednie decyzja oraz nacisków ze strony PZPN oraz innych związków piłkarskich.

Nie chcą grać przeciwko Rosji

Coraz więcej związków piłkarskich deklaruje, że ich reprezentacje nie zdecydują się na rozegranie ewentualnego meczu z Rosją. Ten jawny sprzeciw jest pokłosiem braku decyzji FIFA o wykluczeniu Rosji z międzynarodowych rozgrywek. Komunikat wystosowany przez FIFA był daleki od tego, czego od Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej oczekiwano i spotkał się z błyskawiczną reakcją, między innymi Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Dzisiejsza decyzja FIFA jest dla nas nie do zaakceptowania. W sytuacji wojny na Ukrainie nie interesuje nas gra pozorów. Nasze stanowisko pozostaje bez zmian: reprezentacja Polski nie zagra z Rosją w meczu barażowym, niezależnie od nazwy rosyjskiej drużyny – napisał wczoraj na Twitterze Cezary Kulesza.