Aktualności 16 stycznia 2022

Novak Djoković musi opuścić Australię. Zapadła decyzja sądu!

Pierwszy wielkoszlemowy turniej 2022 roku bez lidera rankingu. Decyzją sądu, Novak Djoković musi opuścić kraj, co oznacza, iż Serb nie weźmie udziału w Australian Open. Konsekwencje ostatnich zdarzeń mogą być znacznie większe. Niewykluczone, że Djoković nie pojawi się w Australii przez trzy najbliższe lata.

Australian Open bez Djokovicia

Historia Novaka Djokovicia z udziałem w Australian Open to prawdziwy rollercoaster. Najpierw Serb przyleciał do Australii, ponieważ otrzymał specjalne pozwolenie. Gdy wydarzenia nabrały rozgłosu, rząd Australii przyjrzał się sprawie i anulował wizę tenisisty. Lider rankingu skierował sprawę do sądu i wygrał. Wydawało się, że Djoković ostatecznie wystąpi w wielkoszlemowym turnieju.

Australijski rząd konsekwentnie stał przy swoich przepisach, więc ponownie anulował wizę Serba. Tym razem sąd nie podjął decyzji na korzyść tenisisty. Djoković musi opuścić Australię.

Trzy lata bez gry w Australii?

Konsekwencje ostatnich dni mogą być znacznie większe. Obowiązuje przepisy wskazują bowiem, iż Novak Djoković nie będzie mógł otrzymać wizy przez trzy najbliższe lata. Oczywiście w tym przypadku Serb również może walczyć o odwołanie decyzji. Jeśli jednak rząd i sąd australijski pozostaną nieugięci, to niewykluczone, że Djokovicia nie zobaczymy już w tym wielkoszlemowym turnieju.