Aktualności 9 stycznia 2022

Warta Poznań szuka asystenta trenera w… internecie

To raczej rzadka sytuacja, by klub z poziomu Ekstraklasy szukał członka sztabu w internecie. Tymczasem Warta Poznań zamieściła w swoich social mediach informacje o poszukiwaniach asystenta dla Dawida Szulczka. Ogłoszenie już zyskało sporą popularność w sieci.

Masz licencję trenerską co najmniej na poziomie UEFA A i doświadczenie w roli asystenta trenera na poziomie centralnym lub pierwszego trenera w III lidze? Zgłoś się do Warty Poznań i kontynuuj swoją karierę w ekstraklasowym klubie – można przeczytać m.in. na profilu twitterowym klubu. To swego rodzaju ewenement w skali kraju. W końcu chodzi o profesjonalny klub grający w najwyższej klasie rozgrywkowej. Skąd taki pomysł?

– W poszukiwaniu asystenta trenera pierwszej drużyny bazujemy przede wszystkim na własnym skautingu trenerskim, ale nie zamykamy się na inne sposoby rekrutacji. Uważamy, że każda metoda jest dobra, jeśli pomoże nam znaleźć wartościowego trenera do sztabu szkoleniowego – tłumaczy na stronie internetowej dyrektor sportowy Radosław Mozyrko.

Warta Poznań wśród wymagań ma te związane z merytoryką pracy. Licencja trenerska UEFA A, doświadczenie w podobnej roli na poziomie centralnym lub bycie pierwszym trenerem w trzecioligowym klubie. Dodatkowo prawo jazdy, znajomość języka angielskiego. Poza tym pozostałe aspekty, które przydadzą się na każdym stanowisku: punktualność, pracowitość itd. Warta Poznań czeka na zgłoszenia do 15 stycznia.