Aktualności 18 października 2021

Udana akcja “Chorzowskie Psy”

Wśród kibiców Ruchu Chorzów hasło "Chorzowskie Psy" kojarzy się jednoznacznie jako obelga. Tymczasem wspólna akcja klubu oraz fanów Niebieskich przyniosła pozytywne efekty. Udało się zebrać ponad 7 tysięcy złotych na rzecz bezdomnych zwierząt.

Jak informuje Ruch Chorzów w swoich mediach społecznościowych, na sobotnim meczu zebrano kwotę ponad trzech tysięcy złotych. Dokładnie 3008 zł oraz 8 euro. W ten sposób chorzowianom udało się przekroczyć barierę siedmiu tysięcy. – “Chorzowskie psy” to cykliczna idea, towarzysząca “Niebieskiej społeczności” od wielu lat. Teraz współpraca z zaprzyjaźnionym Schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Chorzowie została jeszcze mocniej zacieśniona. W czwartek doszło nawet do “rewizyty”, ponieważ tym razem to psy odwiedziły Cichą 6, a nie na odwrót. Na spacer po murawie zaprosili ich piłkarze i trenerzy “Niebieskich” – czytamy na oficjalnej stronie klubowej.

Piłkarze Ruchu Chorzów na sobotni mecz z Wisłą Puławy wyszli w okolicznościowych koszulkach. Napis “Nie kupuj – adoptuj” jednoznacznie odnosi się do szczytnej akcji. To była już kolejna edycja, których na koncie klubu oraz kibiców chorzowskiego klubu jest już dwucyfrowa liczba. Mamy nadzieję, że doczekamy się kolejnych takich akcji!