Aktualności 28 września 2021

Rekord oglądalności żużlowej Ekstraligi w Canal+!

Za nami niedzielny finał PGE Ekstraligi. Żużlowcy Betard Sparty pokonali w decydującym meczu Motor Lublin 50:40 i po piętnastu latach zdobyli pierwsze złoto do klubowej gabloty. Zawody na Stadionie Olimpijskim oglądał komplet widzów. Jednak mnóstwo fanów żużla było także przed telewizyjnymi odbiornikami. Udało im się pobić rekord oglądalności z 2018 roku!

Do tej pory najchętniej oglądanym meczem było spotkanie finałowe sprzed trzech lat. Wówczas mecz Stal Gorzów – Unia Leszno zgromadził przed telewizorami 279 tysięcy ludzi. Teraz potyczkę Sparta – Motor obejrzało aż 287 tysięcy ludzi. To rekord w historii żużla w Canal+, a przecież na tym nie musi się stacja zatrzymać.

Ten wynik bardzo nas cieszy. Jak na dłoni widać rosnącą popularność speedwaya w Polsce, a finał stał na bardzo wysokim poziomie i elektryzował wszystkich kibiców. Zaprezentowaliśmy kibicom również nowe technologie, z których korzystać będziemy również w następnych transmisjach – powiedział Marcin Majewski szef redakcji żużlowej stacji.

Przypomnijmy, że mecze Ekstraligi nadal będzie można oglądać na antenie NSport+ aż do końca sezonu 2025. W tej materii nic się w Polsce nie zmienia, w końcu Canal+ nadal będzie dzielić się prawami z Eleven Sports, które na zasadach sublicencji będzie pokazywać dwa mecze w kolejce.