Aktualności 17 sierpnia 2021

TVP Sport z prawami do meczów kolejnej reprezentacji

Trwa ofensywa TVP Sport związana z prawami do transmisji meczów kolejnych reprezentacji. Tym razem czas na drużynę Macieja Stolarczyka. Kadra U21 lada moment rozpoczyna eliminacje do Euro 2023, a my już wiemy, że jej mecze zobaczymy w telewizji publicznej.

Za chwilę zmiana warty w PZPN. Zanim to nastąpiło, “stary” zarząd zdecydował się na podpisanie nowych umów na transmisje z TVP Sport. Kilka dni temu informowaliśmy o transmisjach z meczów reprezentacji kobiet. Teraz czas na młodzieżówkę. Drużyna Macieja Stolarczyka na początku września rozpoczyna eliminacje do Euro 2023 w Rumunii i Gruzji.

Wszystkie domowe mecze obejrzymy właśnie w sportowym kanale telewizji publicznej. Stacja zachowała sobie prawo także do pokazywania meczów towarzyskich tej drużyny. Jest także duża szansa na obejrzenie meczów wyjazdowych. W tym wypadku wiele będzie zależało od gospodarzy. Jeżeli wyprodukują sygnał, wówczas TVP Sport zechce wykupić prawa do takich meczów.

Zagwarantujemy wszystkim kibicom najwyższą jakość przekazu na antenie TVP Sport oraz w Internecie. Wierzymy, że wśród zawodników powołanych przez trenera Macieja Stolarczyka znajdą się następcy Roberta Lewandowskiego i niebawem dołączą do seniorskiej reprezentacji Polski prowadzonej przez Paulo Sousę. TVP jest największym partnerem telewizyjnym PZPN: pokazujemy mecze pierwszej reprezentacji, kadry kobiet, U-21 i U-20 a także rozgrywki II ligi i Ekstraligi kobiet – powiedział dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski.

***

Pierwsza transmisja już 7 września. Wówczas reprezentacja Polski U21 rozegra mecz eliminacyjny z Izraelem w Lublinie. Początek o 20:00.