Aktualności 13 sierpnia 2021

Mecze kobiecej kadry w TVP Sport!

Wczoraj enigmatycznie Maciej Sawicki napisał na Twitterze, że piątek będzie dobrym dniem z informacjami o piłce kobiecej. Dzisiaj już wiemy o co chodzi! TVP Sport pokaże wszystkie możliwe mecze reprezentacji Polski kobiet do końca sierpnia 2025 roku.

Umowa pomiędzy TVP a PZPN-em obejmuje pięć lat. Dzięki niej kibice będą mogli oglądać wszystkie spotkania domowe w ramach eliminacji mundialu 2023 oraz Euro 2025. Ponadto w ofercie znajdą się także mecze towarzyskie kobiecej kadry.

Rozwój piłki nożnej kobiet to jeden z kluczowych filarów „Strategii Polskiego Związku Piłki Nożnej na lata 2020-2025”. Przedłużenie dotychczasowej umowy jest wypadkową potencjału dyscypliny oraz konsekwencją dobrej współpracy pomiędzy TVP a PZPN. Jesteśmy przekonani, że rekord oglądalności meczu reprezentacji Polski kobiet, który obecnie sięga 400 tysięcy widzów, wkrótce zostanie pobity – powiedział na łamach portalu Łączy nas Piłka Maciej Sawicki.

Dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski, dodał ponadto, że telewizja publiczna pokaże spotkania w najwyższej jakości. Zarówno w tradycyjnej telewizji, jak internecie oraz aplikacji mobilnej. Oglądanie meczów kobiecej kadry za pośrednictwem nowych mediów nie będzie wiązało się z dodatkowymi opłatami ze strony widzów.

W przypadku spotkań wyjazdowych TVP Sport pokaże te spotkania, z których uda jej się pozyskać sygnał oraz prawa. Wszystko dlatego, że nie każdy gospodarz decyduje się na transmisje meczów swoich kobiecych kadr, nawet w ramach eliminacji do turniejów mistrzowskich.

***

Pierwsza transmisja odbędzie się już 17 września. Wówczas kadra Niny Patalon zagra z Belgią w Gdańsku. To spotkanie otworzy eliminacje do mundialu w 2023 roku.