Aktualności 4 sierpnia 2021

Miedź Legnica wydaje swój banknot!

Legnicki klub za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o wydaniu własnego banknotu! To prawdopodobnie pierwsza emisja w Polsce. Miedź Legnica obchodzi w tym roku 50-lecie istnienia, a ekskluzywna pamiątka ma być jednym z elementów obchodów okrągłej rocznicy.

Wydanie z okazji  przypadającego w tym roku jubileuszu 50-lecia Miedzi banknotu o nominale 0 euro z motywem Stadionu im. Orła Białego w Legnicy jest z pewnością wyjątkowym wydarzeniem. Znajdujący się nad Kaczawą obiekt w Parku Miejskim jest świadkiem historii Miedzi od momentu narodzin Klubu. To na nim wspólnie przeżywaliśmy największe sportowe emocje, świętując awanse na trzeci, drugi i wreszcie najwyższy poziom rozgrywkowy w kraju. To Stadion im. Orła Białego zmieniał się wraz z tym, jak zmieniała się Miedź – czytamy na stronie klubowej.

Banknoty pojawią się w sprzedaży od najbliższej soboty, przy okazji pierwszego domowego meczu w nowym sezonie. Miedź Legnica przygotowała 5000 sztuk, które można nabyć w kasach stadionu oraz w klubowym sklepie Strefa Miedzi. Będą sprzedawane w trzech wariantach cenowych:

  • Sam banknot – 20zł
  • Banknot i specjalny blister  – 100zł
  • Wyjątkowe etui i dwa banknoty(wersja GOLD) – 200zł

Kontrowersyjny nominał?

Pod informacją o takim, a nie innym nominale banknotu pojawiła się już dyskusja. Zero w sporcie raczej nie kojarzy się pozytywnie. Tutaj jednak klub, w dalszej części komunikatu, poinformował skąd taki nominał. – Przypomnijmy, że banknoty kolekcjonerskie o nominale 0 euro znane są już w naszym mieście. W ubiegłym roku Muzeum Miedzi w Legnicy wyemitowało pamiątkowy banknot 0 euro z legnickim Zamkiem Piastowskim. Z kolei w bieżącym roku w podobny sposób upamiętniło 780. rocznicę bitwy pod Legnicą i 60 lat istnienia Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu. Obie emisje cieszyły się wielkim zainteresowaniem legniczan – czytając rozwiewamy wątpliwości.

***

Przypomnijmy, że to kolejne kolekcjonerskie gadżety wydane przez klub z Dolnego Śląska. W maju Miedź Legnica wydała okolicznościowe koszulki z końcówki lat 80. ubiegłego wieku. Wszystko związane z rocznicą powstania klubu.