Aktualności 6 maja 2021

Okolicznościowe koszulki w normalnej cenie? Miedź Legnica pokazuje, że to możliwe

Gdy kluby przystępują do produkcji jubileuszowych lub okolicznościowych gadżetów, ceny głównie idą w górę. Często mowa o unikatowych, a nawet limitowanych rzeczach. Trochę bazując na wierności kibica niestety ceny w klubowych sklepach są oderwane od rzeczywistości. Z tego trendu ucieka Miedź Legnica. Pierwszoligowiec przygotował atrakcyjną ofertę dla swoich kibiców związaną z okolicznościowymi koszulkami.

Od wczoraj – środy 5 maja – w sklepie Strefa Miedzi, dostępne są czerwone trykoty z napisem “Miedź”. W ten sposób klub daje możliwość nabycia koszulek związanych z historycznym awansem. Mowa o sezonie 1988/1989, gdy Miedź awansowała do II ligi. Wówczas występowała w charakterystycznych czerwonych koszulkach, przedzielonych białym pasem z nazwą klubu.

Legniczanie w czerwonych strojach z dużym napisem “MIEDŹ” na białym pasie występowali w sezonie 1988/1989. Po wygraniu dolnośląskiej grupy III ligi zespół znad Kaczawy w barażowym dwumeczu okazał się lepszy od faworyzowanego Górnika Knurów, który przez dwa wcześniejsze sezony bezskutecznie bił się o awans do krajowej elity. W ten sposób rodziła się drużyna, która już trzy lata później sięgnęła po Puchar Polski – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Klub chwali się, że koszulki są szyte od podstaw, w całości wyprodukowane w Polsce oraz posiadają specjalne metki jubileuszowe. Miedź Legnica w tym roku obchodzi 50-lecie powstania i akcenty uświetniające półwiecze kluby od początku roku pojawiają się na stronach i produktach klubowych. Kluczem jest jednak cena. Koszulki kosztują zaledwie 89,99zł! Wzór dość prosty, ale ubrania z działu “retro” w klubowych sklepach raczej do tanich nie należą.