Aktualności 26 maja 2021

Warta Poznań członkiem Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej

Ostatnie tygodnie to bardzo dobry okres dla Zielonych. Warta Poznań zajęła sensacyjnie 5. miejsce w końcowej tabeli Ekstraklasy, ale sukcesy nie kończą się na niwie sportowej. Klub zyskuje coraz więcej sponsorów oraz partnerów. Teraz czas na wejście w skład Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Współpraca Warty z izbą to kolejny krok w kierunku wspierania lokalnych społeczności dla drużyny z Drogi Dębińskiej.

Na początku maja informowaliśmy o nowym sponsorze klubu, którym została firma BeGreen zajmująca się odnawialnymi źródłami energii. Z kolei dwa dni temu głośno było o ekologicznym projekcie nowego stadionu Warty. Chodziło m.in. o pokrycie mchem i bluszczem budynków klubowych oraz panelami fotowoltaicznymi dachu klubu oraz stadionu.

Teraz czas na współpracę lokalną. – Warta Poznań, podobnie jak i Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa, od zawsze są głęboko osadzone w poznańskich realiach. Zarówno Warta, jak i Izba kultywują tradycje i przywiązują dużą wagę do naszych najlepszych wielkopolskich cech (…) Powiązanie najlepszych tradycji sportu z biznesem, ekologią i budowanie sukcesu w oparciu o społeczną odpowiedzialność biznesu pozwala wierzyć, że klub dopiero rozpoczyna nowy rozdział w polskiej piłce – powiedział Wojciech Kruk, prezes Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Czym jest Izba?  – Założona w 1989 roku Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa reprezentuje i chroni interesy skupionych w niej firm zarówno w kontaktach krajowych, jak i międzynarodowych. Wspiera rozwój przedsiębiorstw, dba o podtrzymywanie tradycji wielkopolskiej gospodarności i propaguje dobre obyczaje w biznesie – czytamy na stronie klubu.