Aktualności 24 maja 2021

Warta Poznań stawia na ekologię. Nowy obiekt ma być ekoprzyjazny

Warta Poznań obecnie ze względu na wymogi licencyjne PKO Ekstraklasy, nie może grać na własnym stadionie. Z tego powodu klub planuje stworzenie nowego obiektu, który ma być ekologiczny, na ile to będzie możliwe.

Stadion Warty nie spełnia wymogów

Warta Poznań to rewelacja minionego sezonu PKO Ekstraklasy. “Zieloni” po powrocie do najwyższej ligi po 25 latach zajęli piąte miejsce, tracąc niewiele do pozycji gwarantującej europejskie puchary. Pozycja była zaskakująca nie tylko ze względu na to, że Warciarze byli beniaminkiem, ale także mieli jeden z najniższych budżetów w całej stawce.

Jednym z problemów Warty jest jednak infrastruktura. Drużyna od ubiegłego roku rozgrywa swoje mecze na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim, a nie na obiekcie przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu. Zarówno stadion, jak i obiekty klubowe wymagają gruntownych prac remontowych.

Nowy obiekt będzie ekoprzyjazny?

Jak poinformował Radosław Nawrot z “Interii”, nowy stadion “Zielonych” ma być ekologiczny wspierać politykę miasta w kwestii środowiska naturalnego. Poznański dziennikarz zdradził, że obiekt klubu ma być pokryty bluszczem lub mchem, a na dachu mają znaleźć się panele fotowoltaiczne, które będą źródłem zasilania budynku. Ponadto, na terenie kompleksu mają się pojawić także m.in. drzewa, kwietniki oraz ule dla pszczół i budki dla ptaków. W projekcie ma znaleźć się także miejsce na parkingi (także dla rowerów) oraz ładowarki do samochodó i skuterów elektrycznych.

Przetarg na projekt obiektów Warty Poznań właśnie ruszył – został ogłoszony przez spółkę Poznańskie Inwestycje Miejskie. Jak podaje Radosław Nawrot, projekt ma powstać w ciągu 10 miesięcy.